Kdo Jsme

Začátky (doba kamenná):

Jsme dva bratři (dvojčata): Jan Prokop (nick: Yenyk12) a Ivo Prokop (nick: Ywosh11). Od mala jsme se věnovali leteckému modelářství a zajímali se o vše, co létá. To nás v roce 1996 přivedlo k volnému paraglidingu a hned v následujícím roce k motorovému paraglidingu. Létali jsme na jedněch z úplně prvních paraglidingových krosen provozovaných v ČR.  Pořadová čísla našich ČR pilotních průkazů PPG pro motorový paragliding jsou jednociferná. Byly jsme u zrodu motorového paraglidingu v ČR, stáli jsme za několika slušnými počiny ale i za řadou průšvihů… 

Vývoj (doba bronzová a zlatá):

Postupem času jsme naše letecké kvalifikace rozšířili o pilotní průkazy pro ultralehká letadla (Cora, Sting), plachtařskou kvalifikaci (Blaník, Duo Discus), průkazy soukromého pilota letounů PPL-A (Cessna, Piper) a vrtulníků PPL-H (Robinson 22 a 44).

Současnost (doba OZOŇÁCKÁ):

I když stále provozujeme i jiné formy létání a jiné koníčky, na motorový paragliding jsme nikdy nezanevřeli, provází nás tak tedy již více než 20 let.

V poslední době se věnujeme také testování tažných draků OZONE a prodeji paraglidingových křídel pro motorový a volný paragliding značky OZONE, kterým jsou věnovány právě tyto stránky.